Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..

Sayfa Adresi : https://www.turizmkibris.com/haber-detay/1594_havacilik-tarihi-11-eylul-sonrasi-en-buyuk-kaosunu

DÜNYA

Tümü

Havacılık Tarihi 11 Eylül Sonrası En Büyük Kaosunu Yaşadı

(39 Gün, 9 Saat önce) 0 Yorum
İran’ın İsrail’e SİHA saldırısı, 11 Eylül’de Dünya Ticaret Merkezi’ne yapılan saldırı sonrası havacılık tarihinin en büyük kaoslarından birinin yaşanmasına neden oldu.

İran’ın İsrail’e SİHA saldırısı, 11 Eylül’de Dünya Ticaret Merkezi’ne yapılan saldırı sonrası havacılık tarihinin en büyük kaoslarından birinin yaşanmasına neden oldu. THY, Pegasus ve Ajet’in İran uçuşlarını askıya aldığı saldırı gecesinde, yüzlerce uçak rotasını Türkiye’ye çevirdi. Havacılık Tarihi 11 Eylül Sonrası En Büyük Kaosunu Yaşadı

İran’ın İsrail’e yönelik SİHA saldırıları özellikle Avrupa ile Asya arasında sefer yapan uçakların seçeneklerini daha da daraltmasına ve uçuşların aksamasına neden oldu.

Aralarında THY, Pegasus, Ajet, Lufthansa, United Airlines ve Air India’nın da bulunduğu birçok havayolu şirketi uçuşlarını iptal etmek ya da ertelemek zorunda kaldı.

“YAŞANANLAR KAOSA NEDEN OLDU”

Ekonomim Gazetesi’nin aktardığı habere göre hava sahasını ve havalimanlarını denetleyen OPSGROUP’un kurucusu Mark Zee’ye göre İran’ın İsrail’e saldırdığı akşam havacılık tarihi 11 Eylül 2001’de Dünya Ticaret Merkezi’ne düzenlenen saldırıdan bu yana en büyük kaosunu yaşadı.      Havacılık Tarihi 11 Eylül Sonrası En Büyük Kaosunu Yaşadı

Zee, “O zamandan bu yana bu kadar çok sayıda farklı hava sahasının bu kadar hızlı bir şekilde art arda kapatıldığı bir durumla karşılaşmadık ve bu da kaosa neden oldu” dedi.

TÜRKİYE ARTIK ÖNEMLİ BİR ALTERNATİF GÜZERGAH

Zee, bölgede yaşanan hava trafiği sorununun bir süre daha devam edeceğini düşündüklerini aktardı.

Zee ayrıca havayolu şirketlerinin Ortadoğu için yeni rotalar oluşturmak zorunda kalacağını da aktardı.

Zee, saldırı akşamı İran rotasını kullanan tüm sivil uçakların özellikle Türkiye olmak üzere, Mısır ve Suudi Arabistan rotasına yöneldiğini aktararak, artık bölgede bu rotalara yönelmenin mecburi hale geldiğini aktardı.

Hashtag :

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

YORUM YAZ

ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.