Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..

Sayfa Adresi : https://www.turizmkibris.com/haber-detay/1570_rusya-turkiye-hattinda-ortalama-bilet-fiyati-acikl

TÜRKİYE

Tümü

Rusya-Türkiye hattında ortalama bilet fiyatı açıklandı

(46 Gün, 13 Saat önce) 3 Yorum
Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği (RST), Rusya'dan Türkiye'ye gidiş-dönüş uçak biletlerinin ortalama faturasını hesapladı.

RST Başkan Yardımcısı Dmitri Gorin, Türkiye hattından fiyatların geçen yıla göre değişmediğini ve 35-40 bin ruble civarında olduğunu bildirdi.

Rus yetkili "Şu anda ortalama fiyatlarda 2023'e göre artış yok. Ruble kurundaki zayıflamaya rağmen fazla sıkıntı yaşanmadı. Ruslar 2022'de Türkiye'ye gidiş-dönüş uçak bileti için yaklaşık 60 bin ruble ödemişti. 2023'te bu ortalama 35-40 bin rubleye indi" dedi.

Gorin, "İki ülke arasında yeterli sayıda uçuşvar. Ulaşım sıkıntısı yok. Önümüzdeki sezon için anlaşmaya varılan kotaların süresi bir yıldan az değil. Beş Türk ve en az 11 Rus havayolu şirketi, Rusya Federasyonu'nun 22 şehrinden Türkiye'nin beş şehrine haftada bin 250 uçuş gerçekleştirebilecek" diye ekledi.

Gorin, AB'nin Southwind uçuşlarının yasaklanmasının Rusya'dan Türkiye'ye uçuş sıkıntısına yol açmayacağını belirterek "Havayolunun, Karadeniz, Kazakistan ve Gürcistan toprakları üzerinden doğu rotası boyunca Türkiye'ye uçuşlar gerçekleştirmesi nedeniyle bu yasak Rus turistleri hiçbir şekilde etkilemiyor. Bu şirketin Türkiye uçuşları kısıtlama olmaksızın gerçekleştiriliyor" dedi. (Turkrus)


YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

YORUM YAZ

ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.