Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..

Sayfa Adresi : https://www.turizmkibris.com/haber-detay/1019_avrupa-ulkesi-ev-alana-oturma-izni-verecek

TÜRKİYE

Tümü

Avrupa Ülkesi Ev Alana Oturma İzni Verecek

(6 Ay, 5 Gün önce) 34 Yorum

Macaristan, 500 bin Euro’ya ev alana oturma izni verecek.

Macaristan hükümeti, 6 yıl önce sona erdirdiği “altın vize” uygulamasını “misafir-yatırımcı vizesi” diye revize ederek, yeniden başlatma kararı aldı.

MACARİSTAN ALTIN VİZE ŞARTLARI

Meclise sunulan tasarıya göre, 250 bin Euro değerinde Macar gayrimenkul fonu payı veya Macaristan’da en az 500 bin Euro değerinde gayrimenkul satın alan yabancılar, “misafir-yatırımcı vizesi” alabilecek. Kamu yararına çalışan varlık yönetimi vakıflarına 1 milyon Euro’luk bağış yapanlar da bu vizeden yararlanabilecek.

Dünya Gazetesi’nden Emre Ergül’ün haberine göre; “Misafir – yatırımcı vizesi”ni alan kişi, Macaristan’da 10 yıl kalabilecek ve sürenin bitişinde 10 yıl daha uzatabilecek.

Macaristan, “altın vize” uygulamasını 1 Ocak 2013’te başlatmış ve 300 bin Euro’ya kadar Macar tahvili satın alanlara oturum hakkı veriyordu.

Ancak ABD yaptırımları altındaki Suriyeli bir kişinin Macaristan’da ikamet hakkı almasından sonra “altın vize” uygulaması 31 Mart 2017 tarihinde sona ermişti.

Program sayesinde 2013- 2017 yılları arasında 1.4 milyar Euro gelir elde eden Macaristan, çoğunluğunu Çinliler ve Rusların oluşturduğu 3 bin 649 yabancıya ikamet hakkı tanımıştı.

Portekiz bu yıl, özellikle Lizbon’da emlak fiyatlarının artmasının ardından bir “altın vize” programına ara verdi.  Ev Alana Oturma İzni Verecek

İrlanda da “yatırım karşılığı ikamet” uygulamasını 15 Şubat’ta durdurdu.


YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

YORUM YAZ

ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.