Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..

Sayfa Adresi : https://www.turizmkibris.com/haber-detay/1593_almanya-da-turkiye-tatili-talebinde-buyuk-artis

DÜNYA

Tümü

Almanya'da Türkiye tatili talebinde büyük artış

(39 Gün, 9 Saat önce) 0 Yorum
Almanya'da Türkiye'ye dönük tatil talebinin her geçen gün arttığı, bu nedenle hava yolu şirketlerinin kapasite, rota ve filo artışlına gittiği belirtiliyor.

Almanya turizm  pazarında Türkiye'ye dönük talebin hızla arttığı, bu nedenle Sun ExpressCorendonCondor ve Mavi Gök Havayolları'nın önümüzdeki birkaç yıl için hem rotalarını hem de filolarını genişlettiği ifade ediliyor.

Türkiye erken rezervasyon döneminde iyi performans gösterdi

Alman iş ve turizm dergisi fvw'de yer alan habere göre geçtiğimiz yıl 6,2 milyon Alman turist ağırlayan Türkiye, bu yaz tatiline dönük erken rezervasyon döneminde de iyi bir performans gösterdi. Bu nedenle tur operatörleri otel kontenjanlarını, hava yolu şirketleri ise tekliflerini genişletiyor.

SunExpress Türkiye kapasitesini 2019’un 2,4 milyon üzerine taşıdı

Almanya tatil pazarının lideri SunExpress, 2023'te 12,6 milyon olan toplam yolcu sayısını bu yıl 14,8 milyona çıkarmayı hedefliyor. Şirket, Türkiye'ye getirdiği yolcu sayısını ise korona öncesinin 2,4 milyon üzerine çıkarmak istiyor. 
 
SunExpress CEO'su CEO Max Kownatzki, rezervasyon rakamlarının şu anda geçen yılın yüzde 23 üzerinde olduğunu ifade ediyor. Şirketin Almanya'daki 16 havalimanından Türkiye'deki 20 havalimanına yolcu taşıdığını kaydeden Kownatzki "Almanya'dan Türkiye'ye toplamda haftada 634 uçuş yapıyoruz. Antalya'ya haftada Düsseldorf'tan günde 6, Köln'den günde 5, Berlin'den günde 4 uçuş yapacağız. Bu yaz sezonunda Almanya'dan Türkiye'ye 8 yeni hat açıyoruz. Gelecek yıl filomuzu ikiye katlayacağız. 2035 yılında filomuzdaki uçak sayısı 165'e çıkacak." dedi.

Eurowings 25 noktadan Türkiye’ye uçacak

Öte taraftam SunExpress'in rakipleri de hızlanıyor. Bunlardan Eurowings 25 noktadan Türkiye'ye uçuşlar yapacak. Eurowings de SunExpress gibi sadece Ege ve Akdeniz'e değil; SamsunKayseri ve Adana gibi illere de uçuşlar yapacak.

Condor Almanya’nın 4 şehirden Antalya’ya turist getirecek

Bir diğer Alman tatil hava yolu Condor da 3 yıllık aranın ardından 2023'te Antalya uçuşlarına yeniden başlamıştı. Şirket, bu yaz sezonunda DüsseldorfFrankfurtHamburgLeipzig/Halle ve Münih'ten her gün Antalya'ya uçuşlar yapacak.

Mavi Gök büyüyor, Corendon kapasitesini konsolide ediyor

Almanya tatil hava yolu pazarının yeni oyuncularından biri Mavi Gök Hava Yolları (MGA).  AnexÖger ToursBucher ve Neckermann'ı bünyesinde barındıran ANEX Turizm Grubu'nun bir iştiraki olan MGA'nın Ticari Şefi Selay Özçelik "Bu yıl Almanya ve Avusturya'dan Antalya kapasitemizi yüzde 50 artırdık. Almanya'nın 10 havalimanını Antalya'ya bağlıyoruz. DüsseldorfHannover ve Nürnberg'den günlük uçuşlar olmak üzere, Antalya'ya yüksek sezonda haftada 45 uçuş yapacağız." diyor. 

2019-2023 arasında güçlü bir büyümeye imza atan sektörün bir diğer önde gelen oyuncusu Corendon Airlines, 2024'ü konsolidasyon yılı ilan etti. 20 yıl önce kurulan şirket, 2023 yılında yüzde 40 artışla 1,4 milyon yolcu uçurdu. Filosunda 32 adet Boeing 737-800 bulunan Corendon, yüksek talebe yanıt verebilmek amacıyla bir uçak daha kiraladı. Şirket, gelecek yıldan itibaren yeniden sürdürülebilir büyüme sürecine girmeyi planlıyor. 

Türkiye'nin ulusal hava yolu Türk Hava Yolları'nın yanı sıra PegasusTailwind ve Freebird gibi turist taşımacılığı yapan  yerli hava yolu şirketleri de tekliflerini genişletiyor. Broker Involatus tarafından temsil edilen Air Anka da pazara yeni girenlerden.

Hashtag : almanya

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

YORUM YAZ

ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.