Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..

Sayfa Adresi : https://www.turizmkibris.com/haber-detay/910_bookingcom-uzerinden-yeni-dolandiricilik

DÜNYA

Tümü

BookingCom üzerinden yeni dolandırıcılık

(7 Ay, 18 Gün önce) 0 Yorum

Daily Mail tarafından yayınlanan haberde, BookingCom üzerinden online rezervasyon yapanların binlerce pound dolandırıldığı kaydedildi. 

Buna göre, rezervasyon yapan kişiye BookingCom'un uzantılı mail gönderen dijital korsanlar misafire şu maili gönderiyor:

Değerli Misafirimiz,

Yaklaşan rezervasyonunuzla ilgili önemli bir güncellemeyi size bildirmek için size ulaşıyoruz. Yeni rezervasyon politikalarımıza uygun olarak, rezervasyon ücretinin tamamı ödenmiş olsa bile artık tüm konukların kredi kartı doğrulama sürecinden geçmesi gerekmektedir.

Konaklamanız süresince sorunsuz bir deneyim sağlamak için kredi kartı doğrulama prosedürünü önümüzdeki 24 saat içinde tamamlamanızı rica ederiz. Bunu yapmamanız, rezervasyonunuzun sistemimiz tarafından otomatik olarak iptal edilmesiyle sonuçlanabilir.

Doğrulama sürecini başlatmak için lütfen sağlanan kişiselleştirilmiş bağlantıya tıklayın:

https://booking.reservations-aparts.com/p/6685176984”

 

Mail BookingCom üzerinden geliyor

Bir vlogerin benzer şekilde dolandırıldığı belirtilen haberde, mağdurun "Bu konuda oldukça ihtiyatlı ve bilgiliyim. Ancak bu tuzağa ben de düştüm. Gelen linkin üzerine tıkladım ve gerçekten de BookingCom'un kendi uygulaması açıldı. Alışılmadık hiçbir şey yoktu, her şey normaldi. Çünkü normalde bir oda ayırttıysanız ancak ön ödeme yapmadıysanız, sizden check-in için geçerli olan bir kartın ayrıntılarını girmenizi isterler ve bu da yine resmi kayıtlarda yer alıyor. Mail BookingCom üzerinden geldiği için herhangi bir şüpheye kapılmıyorsunuz." dedi.

“Az daha 2 bin pound dolandırılıyordum”

Lara Battigelli isimli bir başka TikTok kullanıcısı da az daha BookingCom kurbanı oluyordu. Hesabından 2 bin pound para çekine Battigelli "Az daha dolandırılıyordum. Çünkü resmi uygulama aracılığıyla yapılan sofistike bir dolandırıcılık. Az daha buna ben de kanacaktım. Teknoloji uzmanıyım ve bu işlerin nasıl yapıldığını biliyorum. Bana da bu mail balayı için ayırttığım oda nedeniyle geldi. Ancak doğrulama için 12 saat süre verilemsi bana tuhaf geldi. Sonra konuyu araştırınca TikTok'da bir sürü insanın dolandırıldığına dair içerikler gördüm." diyor.

Booking’in mesajlaşma sistemine sızmışlar

Bir başka BookingCom kurbanı ise "Dün dolandırıcılara 219 pound kaptırdım. Dolandırıcılar BookingCom'un mesajlaşma sisteminin içine sızdıkları için mesajlar resmi Booking mesajı şeklinde geliyor. Booking üç gündür bunu biliyorlardı. Hisselerindeki düşüşten de göreceksiniz." ifadelerini kullandı.

Hashtag :

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

YORUM YAZ

ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.