Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..

Sayfa Adresi : https://www.turizmkibris.com/haber-detay/697_cin-den-yuksek-kaliteli-turizm-hamlesi

TÜRKİYE

Tümü

Çin'den 'yüksek kaliteli turizm' hamlesi

(8 Ay, 19 Gün önce) 0 Yorum
Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Konseyi Genel Ofisi, ülkede turizm sektörünün yükske kaliteli gelişimini sağlamak ve turizm potansiyelinden daha fazla yarar sağlamak amacıyla bir belge yayınladı.
 

Dünya ekonomisinde giderek ağırlığı artan Çin Halk Cumhuriyeti turizm alanında da harekete geçiyor.

Çin Devlet Konseyi Genel Ofisi, turizm tüketim potansiyelinden daha fazla yararlanılması ve turizmin yüksek kalitede gelişiminin kolaylaştırılmasına yönelik bir belge yayımladı.

Belgede, yüksek kaliteli turizm ürün ve hizmetlerinin arzının zenginleştirilmesi, turizm tüketim talebinin canlandırılması, ülke dışından gelen turizme ilişkin yönetim ve hizmetlerin geliştirilmesi, turizm endüstrisinin iyileştirilmesi ve turizm gelişimine desteğin artırılması olmak üzere beş çalışma alanında daha fazla çaba sarf edilmesi gerektiği kaydedildi.

Belgede, bu bağlamda kültür ve turizmin entegre biçimde gelişiminin ilerletilmesi, çeşitlendirilmiş turizm ürünlerinin geliştirilmesi, uluslararası uçuşların yeniden başlatılması ve sayılarının arttırılması gibi 30 önlem de önerildi.

Çin'de 2023 yılında turizm talebinde istikrarlı bir toparlanma görüldü. Resmi veriler, 2023 yılının ilk yarısında toplam yerli turist seyahati sayısının yıllık yüzde 63,9 artışla 2,38 milyara ulaştığını gösterdi.

Hashtag : turizm,haberkktc,

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

YORUM YAZ

ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.