Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..

Sayfa Adresi : https://www.turizmkibris.com/haber-detay/589_balkanlar-ve-turkiye-nin-turizm-baglari-1-istanbul

TÜRKİYE

Tümü

Balkanlar ve Türkiye'nin turizm bağları, 1. İstanbul Balkan Turizm Borsası Fuarıyla güç kazanacak

(5 Gün, 11 Saat önce) 0 Yorum

Türkiye ve Balkanlar arasındaki ilişkileri güçlendirmeyi ve sağlam turizm bağlarının kurulmasını hedefleyen 1. İstanbul Balkan Turizm Borsası Fuarı, 20-22 Eylül 2023 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilecek.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri Ticaret A.Ş tarafından, İBB Kültür AŞ iş birliği ile organize edilen 1. İstanbul Balkan Turizm Borsası Fuarı, 20-22 Eylül 2023 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda kapılarını ziyaretçilere açacak. Aralarında KKTC, Arnavutluk, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Bosna Hersek, Çin, Hırvatistan, Hindistan, İtalya, Karadağ, Kuzey Makedonya, Kosova, Malezya, Polonya, Romanya, Sırbistan, Uganda, Ürdün ve Yunanistan’ın da bulunduğu birçok ülkeyi ağırlayacak olan fuar; katılımcılara yeni iş fırsatları, ulusal ve uluslararası turizm uzmanları ile bilgi alışverişi yapma ve yeni destinasyon, ürün ve hizmetlerin tanıtımını yapma imkânı sunacak.

Bir turizm borsası niteliğinde planlanan fuar, hedef ülkelerden gelecek satın alım heyetlerini dünyanın dört bir yanından gelen katılımcı ve ziyaretçilerle buluşturacak ve bölgeler arasındaki turizm ilişkilerini güçlendirerek karşılıklı turizm hacminin artırılmasını sağlayacak. Fuar, ev sahipliği yapacağı panel ve söyleşi gibi etkinliklerde turizmin her alanındaki profesyonelleri dinleyicilerle bir araya getirecek. Fuarda hem Türkiye’nin hem de Balkanların turizm zenginlikleri tanıtılırken, yapılacak B2B ikili görüşmelerle iş birlikleri kurulması, bölgesel kalkınmaya ve sürdürülebilir turizme yönelik önemli anlaşmalar yapılması planlanıyor.

FİRUZ BAĞLIKAYA: “HEDEFİMİZ ZİYARETÇİ HACMİNİ 10 MİLYON SEVİYESİNE ÇIKARMAK”

Fuar hakkında değerlendirmelerde bulunan TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Balkan ülkeleri ve Türkiye arasındaki artan iş birliklerinin sosyal ve ekonomik ilişkileri de güçlendirdiğini ifade etti. Bölgede 8 milyonu aşkın bir turist hareketliliği olduğunu belirten Bağlıkaya, "Hedefimiz bölgedeki turizm hareketinin daha da artmasını sağlayarak karşılıklı ziyaretçi hacminin 10 milyon seviyesine ve üzerine çıkarmak." dedi.

Bağlıkaya, TÜRSAB'ın Balkanlarda gelişen turizmi desteklemek ve Türkiye'nin Balkan turizm pazarındaki konumunu güçlendirmek üzere çalışmaları hızlandırdığını dile getirdi. Türkiye'nin konumu itibarıyla Asya ve Avrupa arasında bir köprü oluşturduğuna dikkat çeken Bağlıkaya, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ülkemizde turizm sektörünün geliştirilmesine yönelik desteklerimiz kapsamında, bünyemizde faaliyetlerini sürdüren iştirak şirketimiz TÜRSAB Fuarcılık tarafından farklı bölgelerimizde düzenlediğimiz turizm fuarlarına bir yenisini ekleyerek, 1. İstanbul Balkan Turizm Borsası Fuarı’nı hayata geçirmekten dolayı oldukça heyecanlıyız. Yüzyıllardır hem tarihsel hem kültürel bağlara sahip olduğumuz Balkanlar ve diğer hedef ülkeler arasındaki sağlam turizm bağlarının tesis edilmesi, bu konumun güçlendirilmesi bakımından önem arz ediyor. Bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz İstanbul Balkan Turizm Borsası Fuarı’nın bu anlamda önemli bir misyon üstlenmesini ve bölge turizmine destek olarak yepyeni bir canlılık getirmesini hedefliyoruz."

Bağlıkaya ayrıca, fuarda katılımcılar ve ziyaretçiler arasında gerçekleşecek ikili görüşmelerle birlikte fuarın turizm borsası olarak önemli bir işleve sahip olacağının da altını çizdi.

Açılış günü olan 20 Eylül’de sadece B2B görüşmelere yönelik olarak turizm sektörü profesyonellerini ağırlayacak olan 1.İstanbul Balkan Turizm Borsası Fuarı, ikinci gün öğleden sonra itibarıyla halkın da ziyaretine açılacak. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nın alt ve üst katında düzenlenen fuar üç gün boyunca 10:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek(.turizmajansı)

Hashtag : turizm,istanbul,fuar,

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

YORUM YAZ

GÜNÜN UYARILARI

Tümü
  • AŞIRI SICAKLARA DİKKAT! HAVA SICAKLIĞI MEVSİM NORMALLERİNİN 4 VE 6 DERECE ÜZERİNDE SEYRETMESİ BEKLENMEKTEDİR.
    37 Gün, 7 Saat önce
  • ORMAN YANGIN OLASILIĞI KRİTİK
    37 Gün, 7 Saat önce
  • ULTRAVİYOLE RADYASYONU AŞIRI Gerekli tedbirler alınmadan özellikle 11:00 - 16:00 saatleri arasında 5 dk. dan fazla güneş altında kalınmaması gerekmektedir.
    37 Gün, 7 Saat önce
EURO
28.7571
DOLAR
27.0020
VİRGİNİA
ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Ercan Havalimanı'ndan memnun musunuz?
Bu ankete toplam 2 kişi katıldı.