Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..

Sayfa Adresi : https://www.turizmkibris.com/haber-detay/564_misir-rus-turist-hedefini-3-milyona-cikardi

DÜNYA

Tümü

Mısır Rus turist hedefini 3 milyona çıkardı

(9 Ay, 8 Gün önce) 0 Yorum
Mısır Turizm Bakanı Ahmed İsa, 2025 yılında 3 milyon Rus turist ağırlamayı hedeflediklerini açıkladı.

Rusya'dan Mısır'a dönük ziyaretçi trafiğinin artırılması koşullarını tur operatörleri ile görüşmek üzere Moskova'ya giden Mısır Turizm Bakanı Ahmed İsa, bu yıl ülkeye 1,5 milyon civarında Rus turistin gelmesini beklediklerini açıkladı. İsa, bu sayının büyük çoğunluğunun Rus operatörler tarafından getirildiğinin altını çizdi. 

Bu yıl yüzde 9 artış kaydeden Rusya'nın Mısır destinasyonunda Almanya'nın ardından ikinci büyük pazar durumuna geldiğini kaydeden Ahmed İsaKızıl Deniz bölgesine giden Rusların sayısında ise yüzde 34 artış kaydedildiğini anlattı. İsa ayrıca, ülkeye gelen toplam ziyaretçi sayısında ise yüzde 62 artış olduğunu açıkladı. 

Mısır Rusya’dan gelen charter uçuşları sübvanse ediyor

Mısır'ın Rus charter uçuşlarını sübvanse etmeye devam ettiğini kaydeden Mısır Turizm Bakanı, geride kalan 8 ayda Rusya'dan gelen 2 bin uçuşu sübvanse ettiklerini ve bu sayının bir önceki yıldan yüzde 20 daha fazla olduğunu söyledi. 

Tur operatörlerinin Mısır operasyonlarındaki hızlı gelişim ve mevcut talep dinamiği sayesinde Mısır'a giden Rus sayısının 2025 yılına kadar 3 milyona çıkacağını söyleye İsa, bunun olabilmesi için yeterli koltuk kapasitesine ihtiyaç olduğunu da sözlerine ekledi.

 
 

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

YORUM YAZ

ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.