Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..

Sayfa Adresi : https://www.turizmkibris.com/haber-detay/1786_olimpos-ta-buyuk-yangin-kadir-in-agac-evleri-yandi

TÜRKİYE

Tümü

Olimpos'ta büyük yangın: Kadir'in Ağaç Evleri yandı

(6 Gün, 4 Saat önce) 0 Yorum
Antalya'nın dünyaca ünlü tatil merkezi Olympos'ta Milli Park içindeki 'Kadir'in Ağaç Evleri' adlı konaklama tesisi, dün gece çıkan yangında tamamen kül oldu.

ANTALYA'nın dünyaca ünlü tatil merkezi Olympos’un, en fazla ilgi gören yerlerinden biri olan Kadir’in Ağaçevleri'nde 2007 yılında çıkan ve yüzde 95 oranında zarara neden olan yangının yaraları sarılmadan, geçen hafta sel felaketi şoku yaşandı.

Ağaçevlerin sahibi Kadir Kaya, her gün çok sayıda sevenlerinin yanlarına gelerek kendilerine yardım ettiğini söyledi.

Geçen hafta Kumluca İlçesi ve Olympos’ta yaşanan sel felaketinin ardından yaralar sarılmaya devam ediliyor. Olympos’un gözde tatil mekanı Kadir’in Ağaçevleri de yaşanan sel felaketinden en fazla etkilenen yerlerin başında geliyor. Mekana bağlı Öküz Bar’ın tamamen yok olduğu, 70 odada hasarın meydana geldiği Kadir’in Ağaçevleri'nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 2007 yılının Şubat ayında çıkan yangında yüzde 95’i yanan Kadir’in Ağaçevleri’nin sahibi Kadir Kaya, bu yarayı sarmadan yaşadıkları yeni felaket nedeniyle şok olduklarını söyledi.

ELEKTRONİK ALETLER HASAR GÖRDÜ

Hemen her gün çok sayıda sevenlerinin yanlarına gelerek çalışmalara katılıp kendilerine yardımcı olduğunu kaydeden Kaya şöyle konuştu:
“2007 yılının Şubat ayında yangın çıkmış ve tesisimizin yüzde 95’i yanmıştı. Bu yangının maddi yaralarını 2010 yılında tamamen sarmış olacaktık. Ancak yangının ardından ikinci darbeyi yaşadık. 70 odamız hasar gördü. Bilgisayarlar, müzik sistemleri ve yazar kasaların yanı sıra çok miktarda maddi kaybımız var. Sel geldiğinde ağaç evlerinde 70 yerli ve yabancı turist vardı. Herkes seferber oldu. Çalışmalara burada kalan yabancı misafirlerimiz de katıldı. Hepsine çok teşekkür ediyorum.”

‘ŞAMPİYONAYA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK’

Bu ayın sonunda Akdeniz Üniversitesi, Toroslar Doğa Sporları Kulübü (TODOKS), Hollanda ve Belçika Tırmanma Federasyonları ile Arama Kurtarma Derneği'nin (AKUT) katılımıyla düzenlenecek 9’uncu Uluslararası Tırmanma Şenliği'ne ev sahipliği yapacaklarını belirten Kaya, “Bu organizasyon her yıl olduğu gibi bu yıl da yine bizim ev sahipliğimizde yapılacak. Tesimizi bu organizasyona yetiştirmeye çalışıyoruz” dedi.
 
Hashtag :

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

YORUM YAZ

ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.