Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..

Sayfa Adresi : https://www.turizmkibris.com/haber-detay/1703_kapadokya-da-balonlar-cop-yiginlarinin-uzerinde-uc

TÜRKİYE

Tümü

Kapadokya’da balonlar çöp yığınlarının üzerinde uçuyor

(31 Gün, 6 Saat önce) 0 Yorum
Türkiye’nin önde gelen turizm merkezlerinden Kapadokya’da gelişi güzel dökülen çöp ve molozlar, hem çirkin bir görüntü oluşturuyor hem de ziyaretçilerin tepkisine neden oluyor.

Türkiye’nin önde gelen turizm merkezlerinden Kapadokya’da gelişi güzel dökülen çöp ve molozlar,  hem çirkin bir görüntü oluşturuyor hem de ziyaretçilerin tepkisine neden oluyor.

UNESCO Dünya Kültürel ve Doğal Miras Listesinde yer alan Kapadokya'da ortaya çıkan görüntüler hem turizmciler hem de bölgeyi ziyaret edip balon turuna çıkan turistleri rahatsız ediyor. 

Bölgenin korunması ve planlı gelişimi için Kapadokya Alan Başkanlığı ismiyle tam yetkili bir kurum bulunmasına rağmen, Kapadokya bu çirkin görüntüden kurtulamadı. 

Kapadokya Çöp yığınları

Turizmciler, balon uçuşlarından ATV, at ve safari, yürüyüş parkurları gibi birçok konuda ciddi yaptırımlar uygulayan Kapadokya Alan Başkanlığı'nın peri bacaları arasına ve vadilere dökülen çöp ve molozlara sessiz kaldığını ifade ediyor. 

Bölge turizmcilerinden Yavuz Ayhan, “Kapadokya’ya gelen turistlerin ve misafirlerin bana en büyük dert yandıkları konu çevreye atılan pislikler. Her gün Kapadokya’da molozlar sıralanıyor. Geçen hafta da gelen misafirler balonla gezerken yüzlerce, binlerce çöp poşetlerini vadide gördüklerini söylediler. Ben de bunun üzerine inanamadım ve gittim bizzat gözlerimle de gördüm. Kapadokya'daki çirkin yapılaşmalara karşı geliyorlar. Tamam haklı olarak gelebilirler. Ama Kapadokya’nın doğal bölgesine atılan bu çöplerle ilgili neden hiçbir şey yapmıyorlar, neden tedbir almıyorlar? Bölgeye atılanlar moloz değil çöp. Bu konuda yetkililiklerden yardım istiyorum” şeklinde konuştu.

 

Hashtag : kapadokya

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

YORUM YAZ

ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.