Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..

Sayfa Adresi : https://www.turizmkibris.com/haber-detay/1694_dusuk-maliyetli-havayollarindan-ispanya-turizmine-

DÜNYA

Tümü

Düşük maliyetli havayollarından İspanya turizmine büyük katkı

(9 Gün, 8 Saat önce) 0 Yorum
İspanya Kültür ve Turizm Bakanlığı, İspanya’da ilk çeyrekte hava yoluyla seyahat edenlerin sayısının 20 milyona yaklaştığını açıkladı. Yapılan açıklamada ilk çeyrekte İspanya’da hava yolunu 19.9 milyon kişi kullandı. Bu rakam 2023’ün yüzde 16 üzerinde.

İspanya Turizm Bakanı Jordi Hereu, “Paskalya tatilini de kapsayan ilk çeyrekte yakaladığımız bu rakam sadece turizmin sağlıklı ve destinasyonlarımızın kalitesini göstermiyor. Bu rakamlar artık ülkemizde kış ve yaz sezonunun birleştiğini de gösteriyor. İspanya tüm yıl boyunca turizmde çok güçlü bir ülke konumunda” açıklaması yaptı.

En çok ziyaretçi İngiltere’den Birleşik Krallık, 1.6 milyon uluslararası yolcuyla Mart ayında İspanya’ya gelen toplam yolcu sayısının yüzde 20.7’sini oluşturdu ve bir önceki yıla göre yüzde 10.3’lük bir artış kaydetti. Haberaero'da yer alan habere göre, en popüleri Kanarya Adaları Kanarya Adaları, bu uyruktan gelen toplam yolcu sayısının yüzde 36,7’sini oluşturarak İngilizlerin en çok ziyaret ettiği yer oldu.

Valensiya, Endülüs, Katalonya ve Galiçya ise bir önceki yıla göre yüzde 10’un üzerinde büyüme kaydederek bu durumdan en fazla faydalanan bölgeler konumunda. Düşük maliyetli taşıcıların büyük etkisi İngiliz yolcuların yüzde 82,3’ü düşük maliyetli havayolu şirketleriyle (LCC) seyahat ederken, Birleşik Krallık bu havayolu şirketleriyle seyahat eden yolcu sayısında toplam yolcuların yüzde 28,7’sini oluşturdu ve lider konumda.


YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

YORUM YAZ

ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.