Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..

Sayfa Adresi : https://www.turizmkibris.com/haber-detay/1602_rusya-turkiye-den-thy-ile-ilgili-resmi-aciklama-is

TÜRKİYE

Tümü

Rusya Türkiye’den THY ile ilgili resmi açıklama istedi

(32 Gün, 12 Saat önce) 0 Yorum
Rusya Federasyonu, vatandaşlarının Türk Hava Yolları’nın bazı uçuşlarına alınmaması ile ilgili olarak Türkiye’den açıklama talep etti.
Son aylarda Türk Hava Yolları'nın Arjantin ve Meksika’ya yaptığı uçuşlarda Rusya Federasyonu vatandaşlarına zorluk çıkardığı haber ve şikayetlerinin yoğunlaşması tepkileri arttırdı. Bunun üzerine Rusya, resmi kanallardan Türkiye'ye başvurarak açıklama istedi. 
 
TürkRus’un RIA Novosti'den aktardığı göre, Türkiye'deki Rus diplomatlar, Rusların Latin Amerika'ya uçuşlarına izin verilmemesi olaylarıyla ilgili olarak ülkenin dışişleri bakanlığı ve Türk Hava Yolları ile temasa geçti. Rusya'nın İstanbul Başkonsolosu Andrey Buravov, “Konu, resmi kanallardan Türk Hava Yolları'nın İstanbul ve Moskova yönetimi ile Türk Dışişleri Bakanlığının dikkatine sunuldu. Uygun bir yanıt bekliyoruz" dedi.
 
Mart-Nisan aylarında Ruslar İstanbul'dan Arjantin ve Meksika gibi bazı Latin Amerika ülkelerine uçmakta zorluk çektiklerini beyan etmeye başladı.
 
Telegram haber kanalı SHOT'un bir kaynağına göre son aylarda yaklaşık bin Rus'un İstanbul'dan Latin Amerika'ya uçuşuna izin verilmedi.
 
Rusya büyükelçiliği RBC'ye , Rusların Brezilya ve diğer ülkelere uçmasına izin verilmeyen olayların da yaşandığını bildirdi.
Hashtag : turizm,haber,thyhaber,

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

YORUM YAZ

ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.