Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..

Sayfa Adresi : https://www.turizmkibris.com/haber-detay/1586_mayis-tatiline-buyuk-talep-

TÜRKİYE

Tümü

Mayıs tatiline büyük talep!

(42 Gün, 4 Saat önce) 0 Yorum
Mayıs tatillerini yurtdışında geçirmek için hazırlıklar yapılan Rusya'da uçak bileti taleplerinde büyük artış yaşanıyor.

Ruslar, mayıs tatillerini yurtdışında geçirmek için hazırlıklar yapıyor. Havacılık sektörü temsilcilerinin verilerine göre, tatil dönemi için uçak bileti talebi yüzde 15-30 oranında arttı ve artmaya devam ediyor.

Kommersant gazetesinin haberine göre, yurtdışı seyahatlerine olan talepteki artış, turizm pazarındaki istikrarın yanı sıra önümüzdeki Mayıs tatillerinde hafta sonlarının başarılı bir şekilde yapılandırılmasından kaynaklanıyor. Moskova’dan uçacak şekilde en popüler destinasyonlar Kaliningrad, St Petersburg, Soçi, Vladivostok ve Mineralnye Vody oldu. Yurtdışındaki en popüler destinasyonlar ise İstanbul ve Antalya, Male (Maldivler), Dubai, Erivan ve Bakü oldu.

Vladikavkaz, Gorno-Altaysk, Kazan, Novosibirsk ve İrkutsk’un yanı sıra yurtdışında İstanbul ve Antalya, S7 yolcuları arasında yüksek talep görürken, Türkiye uçuşlarına olan talep, bu yıl Orenburg, Surgut ve Soçi’den Antalya’ya uçuş başlatan Azur Air tarafından da teyit edildi.

Aynı zamanda Soçi’ye gidiş dönüş biletlerin ortalama maliyeti yaklaşık 19 bin ruble olurken, St Petersburg 15 bin, Kaliningrad 16 bin, Mineralnye Vody 18,3 bin ruble oldu. Yabancı biletlerin ortalama tutarı da artarken, örneğin İstanbul’a yabancı biletler için ortalama tutar gidiş-dönüş 37 bin ruble, Minsk 13 bin, Taşkent ve Erivan yaklaşık 30 bin, Antalya 42 bin olarak kaydedildi.(Gazetem.ru)

Hashtag :

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

YORUM YAZ

ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.