Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..

Sayfa Adresi : https://www.turizmkibris.com/haber-detay/1543_thy-nin-istanbul-trablus-ucuslari-yeniden-basladi

TÜRKİYE

Tümü

THY’nin İstanbul-Trablus uçuşları yeniden başladı

(26 Gün, 12 Saat önce) 0 Yorum
Türk Hava Yolları Libya’nın başkenti Trablus’taki Mitiga Uluslararası Havalimanı'na yeniden uçmaya başladı.

2015 yılında Muammer Kaddafi yönetimine dönük NATO destekli darbe sonrası yaşanan kaos ve devamındaki çatışmalar nedeniyle Trablus seferlerini durduran Türk Hava Yolları, 9 yılı aşkın aranın ardından uçuşlara tekrar başladı.

Libya'ya tekrar sefer başlatmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Afrika'yı kültürlerle buluşturmaya devam edeceklerini belirtti. Ekşi, "Türk Hava Yolları olarak, kıtaları birbirine bağlamanın heyecanını bu kez Libya'nın başkenti Trablus'ta hissediyoruz. Tarihi bağlarımız bulunan Libya'ya tekrar sefer başlatmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gelişen pazar ve artan talepler ile birçok kıtayı olduğu gibi Afrika'yı da kültürlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Gelişen ve değişen endüstriyel yatırımlar ile orta ve uzun vadede Afrika kıtasında turizmin ve ticaretin öneminin artacağına inanıyoruz." diye konuştu.

Hat açılışına özel fiyat

Türk Hava Yolları misafirleri, 23 Mart-15 Mayıs 2024 tarih aralığında satın alacakları biletlerle 28 Mart-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul'dan Trablus'a 379, Trablus'tan İstanbul'a ise 299 dolardan başlayan fiyatlarla seyahat edebilecek.

Bayrak taşıyıcı şirket, Boeing B737-78D tipi uçaklarla gerçekleştireceği Trablus seferlerini salı, perşembe ve pazar olmak üzere haftada 3 gün icra edecek.

Hashtag :

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

YORUM YAZ

ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.