Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..

Sayfa Adresi : https://www.turizmkibris.com/haber-detay/1538_rusya-dan-havalimanlari-icin-yeni-karar

DÜNYA

Tümü

Rusya’dan Havalimanları İçin Yeni Karar

(26 Gün, 14 Saat önce) 0 Yorum
Terör saldırısı sonrasında Rusya’dan havalimanları için yeni karar: Bileti olmayanlar havalimanlarına giremeyecek

 

Rusya, Moskova’da yaşanan son terör saldırısından sonra güvenlik önlemlerini artırıyor.

Bu kapsamda Rusya’nın önde gelen şehirlerindeki havaalanlarını bir araya getiren Uluslararası Havaalanları Birliği MAA, yolcu karşılamak veya uğurlamak için havaalanlarına girişin bilet olmadan yasaklanması çağrısında bulundu.

Kommersant Gazetesi, bu düzenlemenin 1 Eylül’de yürürlüğe gireceğini bildirdi. Havaalanı yönetimleri, uygulamanın girişlerde kuyruklara neden olacağını ve bunun güvenlik risklerini artıracağını belirtiyor.

Yönetimler, kötü niyetli kişilerin biletsiz olarak havaalanlarına gelebileceğine dikkat çekerek, kafe ve mağaza ziyaretçilerinin azalmasıyla havacılık dışı gelirlerin yüzde 20 ile 50’si arasında bir kayıp yaşanabileceği uyarısında bulundu.

Rus hükümetinin 1605 numaralı kararnamesi, üçüncü seviye güvenlik uygulanan yerlerde 1 Eylül 2024’ten itibaren biletsiz kişilerin havaalanlarına girişini yasaklıyor.

Kommersant Gazetesi, Moskova ve St. Petersburg’daki havalimanlarında şu anda üçüncü seviye güvenlik uygulandığını aktardı.      Rusya’dan Havalimanları İçin Yeni Karar

Havaalanı yöneticileri, sadece Vnukovo Havalimanı’ndan her yıl 4 binden fazla çocuk, yaşlı ve engellinin refakatsiz olarak uçtuğuna dikkat çekti.

Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, uygulamanın geçici olduğunu belirtirken, havaalanı temsilcileri ise geçici olarak uygulamaya konulan “üçüncü seviye güvenlik” rejiminin son bir yıldır neredeyse iki haftada bir devreye girdiğine dikkat çekiyor.

Hashtag :

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

YORUM YAZ

ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.