Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..

Sayfa Adresi : https://www.turizmkibris.com/haber-detay/1389_bakan-ataoglu-ucak-bilet-fiyatlarinda-yeni-donem-

KIBRIS

Tümü

Bakan Ataoğlu: Uçak Bilet Fiyatlarında Yeni Dönem!

(1 Ay, 10 Gün önce) 0 Yorum

Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Meclis kürsüsünden önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Ataoğlu, uçak bilet fiyatları konusunda ciddi çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Booking.com konusunda ise Ataoğlu, turizm sektörü ve Dışişleri Bakanlığı ile temaslarını sürdürdüklerini belirtti. 

Başbakan Yardımcısı Ataoğlu, perşembe akşamı turizm paydaşlarıyla önlemlerin ele alınacağını dile getirdi. Kara sınır kapılarındaki yolcu girişinin turist bazında, Ercan Havalimanı’ndan giriş yapan yolcu sayısından daha fazla olduğunu ifade eden Ataoğlu, konuyla ilgili yasa çalışmasının ilerleyen günlerde Meclis Genel Kurulu’na geleceğini söyledi. Uçak bilet fiyatları konusunda ciddi çalışmalar yaptıklarını kaydeden Ataoğlu, her gün için geniş gövdeli uçakların Türk Hava Yolları tarafından sisteme girdiğini, ilave seferlerin de devreye girmek üzere olduğunu ifade etti. 

Ataoğlu, İstanbul bacağında, bilet fiyatlarının, düşündükleri fiyatın altında olduğunu söyledi. Başbakan Yardımcısı Ataoğlu, yeni havalimanının 5-6 ay içerisinde güvenlik sertifikasyon çalışmaları yapıldıktan sonra gelen yolcuları, “uçaktan inmeden” getirme şansını yakalayabilirlerse, İngiltere ağırlıklı vatandaşların memleketlerine gelmeleriyle ilgili kolaylıklar sağlanacağını belirtti. Fuarlardaki stantların İngiltere üzerinden yapılması nedeniyle Sterlin ödendiğini ifade eden Ataoğlu, paydaşların temsilcileriyle ortaklaşa bir çalışma yürüttüklerini belirterek, geçmiş yıllardaki stantlarla, bugünkü stantlar arasında çok ciddi fark olduğunu kaydetti. Fikri Ataoğlu, önerilere her zaman açık olduklarını ve dikkate aldıklarını kaydetti.
 

Hashtag :

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

YORUM YAZ

ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.