Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..

Sayfa Adresi : https://www.turizmkibris.com/haber-detay/1387_pegasus-kabin-bagaji-uygulamasi-degisti

TÜRKİYE

Tümü

Pegasus kabin bagajı uygulaması değişti

(1 Ay, 10 Gün önce) 0 Yorum

Pegasus Hava Yolları, 'yeni uçuş paketi' adı altında kabin bagajı uygulamasında yeni bir karar aldı. Buna göre, Pegasus Hava Yolları'ndan 'light' uçuş paketi alan yolcuların, uçak altı ve kabin bagajı hakkı bulunmayacak. Seyahat planlaması yapan yolcular yola çıkmadan önce detayları öğrenmek istiyor. Peki, Pegasus kabin bagajı kalktı mı, ücretli mi oldu?

Pegasus Hava Yolları, yeni çıkardığı 'light' isimli uçuş paketliyle kabin bagajı direkt ilan etmeden ücretli hale getirdi. Pegasus Hava Yolları'ndan 'light' uçuş paketi alan yolcuların, uçak altı ve kabin bagajı hakkı bulunmayacak. Bu yolcular, gerek kabine alacakları gerekse uçak altına verecekleri bagajları için ekstra ücret ödemek zorunda kalacak.
Pegasus, 14 Şubat itibariyle dış hatlar ekonomik sınıfı (Super Eko) bileti olan yolculardan kabin bagajı için ekstra ücret talep edecek. "Super Eko - Light" sınıfı biletlerde yolcuların kabin bagajı hakkı bulunmamakta. Bu yolcular sadece koltuk altına sığabilecek büyüklükte laptop veya küçük bir çanta yanına alabilecek.

PEGASUS LITE BİLET KURALLARI NASIL OLACAK?

Pegasus lite bilet uygulaması ile sadece şehir değiştirmek isteyen yanında eşya ya da kıyafet taşımak istemeyen yolculara özel bilet satışı gerçekleştirilecek.

Kabin alt veya üst bagajlı yolculuk yapmak isteyen yolcuların bir üst paket alması gerekecek.

Yurt dışı ve Kıbrıs uçuşlarında uçak içine getirebileceğiniz bagaj hakları güncellenmiştir. 

Bu yeni düzenlemeler 14 Şubat 2024 itibari ile alınan biletlerde geçerlidir.

Uçak içine ölçü sınırının üzerinde veya ek parça getirmeniz durumunda, her ek parça için uçağa biniş esnasında ekstra ücret tahsil edilecektir.

Uçuş paketlerinde mevcut olan bagaj haklarını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz:
Yurt dışı ve Kıbrıs uçuşlarında kabin bagaj hakkı içeren bir uçuş paketi seçmeyen veya kabin bagaj hakkı satın almayan misafirlerimiz; uçak içerisine yalnızca 1 adet koltuk altına sığacak çanta getirebilir.


 

Yurt dışı ve Kıbrıs uçuşlarında kabin bagaj hakkı olan misafirlerimiz; uçak içerisine 1 adet koltuk altına sığacak çanta ve 1 adet kabin bagajı getirebilir.

 

Yurt içi uçuşlarında kabin bagajı ve uçak altı bagaj haklarında bir değişiklik yoktur. Mevcut kurallarımız uygulanmaya devam edecektir. Uçak içine yalnızca 1 adet en fazla 55*40*20 cm boyutlarında ve 8 kg ağırlığında kabin bagajı getirebilirsiniz. 

 

Hashtag :

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

YORUM YAZ

ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.