Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..

Sayfa Adresi : https://www.turizmkibris.com/haber-detay/1022_pobeda-nin-kritik-izni-iptal-

TÜRKİYE

Tümü

Pobeda'nın kritik izni iptal!

(7 Ay, 28 Gün önce) 0 Yorum
Türkiye'ye de uçan Rus havayolu şirketi Pobeda'nın uçaklarında önemli ihlaller olduğu tespit edildi ve hava yolu şirketinin onarım izni iptal edildi.

Rus havayolu şirketi Pobeda'nın uçaklarında önemli ihlaller olduğu tespit edildi ve hava yolu şirketinin onarım izni iptal edildi.

Böylece Aeroflot'un ekonomi sınıfındaki şirketi olan ve Türkiye'ye de düzenli uçuş yapan Pobeda Hava Yolları, Batılı şirketlerin Rusya’daki uçaklara teknik destek vermeyi reddetmesinin ardından bu alanda aldığı sertifikadan mahrum kalmış oldu.

İzvestiya gazetesi bu kararın, Devlet Havacılık Denetleme Kurumu'nun talebi üzerine alındığını yazdı.

Gazeteye konuşan bir kaynak, yapılan denetimlerde Pobeda’nın faaliyetlerine dair çok sayıda ihlal tespit edildiğini aktardı.

Örneğin şirketin, uçakta bir kuşun hasar verdiği gövde kısmına yama koyduğunun ve bunu açıklamadığının belirlendiği belirtildi.

En ciddi ihlalin ise TCAS (Trafik Uyarı ve Çarpışmayı Önleme Sistemi) anteni için orijinal somunların alternatifleri ile değiştirilmesi olduğu aktarıldı.

Bu somunların dış taraftan haftada bir kez, iç taraftan ise her üç ayda bir hasar ve sapmalara karşı kontrol edilmesi gerekirken, şirketin bu kontrollerin yapılmasını engellediği belirtildi.

Denetimleri yapan mühendislerin yanıltıldığı ve bir uçağın, zorunlu bakım işlemleri yapılmadan 1,5 aydan fazla süre hizmet verdiği kaydedildi.( turizmajans)


YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

YORUM YAZ

ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.