Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..


Sayfa Linki : https://www.turizmkibris.com/makale-detay/38_kktc-haric

MAKALELER

Tümü
Rasıh Reşat

KKTC hariç

6.08.2023 (8 Ay, 22 Gün önce) 0 Yorum

Aslında mesaj net sanki.
Türkiye’yi yönetenler, Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının KKTC’ye tatil amaçlı gelmelerini istemiyor sanki. Ya da öyle değil de sehven yapıldı düzelecek.  
Elbette, her ülke iç turizmini canlı tutmak ister hele hele Türkiye gibi uçsuz bucaksız ve her yeri görülmeye, yaşamaya değer bir ülke iseniz. 
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme kurulu yurtdışı uçuş ve tatil harcamalarının kredi kartlarına taksitlendirilmesini yasaklamış. 
Hem de Mehmet Saydam’ın işaret ettiği gibi ‘KKTC hariç’ ibaresini koymadan.
Yani Kıbrıs’a gidecekseniz, peşin ödeyeceksiniz kardeşim diyor, Türk hükümet vatandaşına. Daha iyi Kaş’a git, Marmaris’e git, Ayvalık’a git diyor. 
Zaten, Türkiye’deki noktalar ile KKTC arasındaki uçak biletlerine, artık uçak bileti değil, uçuk bileti diyoruz. İÇ hatlardaki tavan fiyat uygulamasına KKTC’ye olan uçuşları dahil etmediği gibi, bu kredi kartına taksit meselesinde, KKTC hariçte tutmadı. 
Turizm Bakanları daha dün birlikteydi. Kabine’nin değişmeyen iki isminden biri olan Ersoy ile bizim ülkenin değişmez Turizm Bakanı Ataoğlu, bir araya gelip ülke turizminin nasıl daha da gelişeceği ile ilgili projelerini konuştular ve bir sürü daha otel yapılması konusunda alçak orman arazilerini de seferber edeceklerini söylediler. Ama bu BDDK işin içine limon sıktı doğrusu. 
KITSAB bu konuyla ilgili açıklamasında ‘KKTC Turizm sektörü ölüm döşeğine düşmek üzeredir’ ifadelerini kullandı. 
Dediğim gibi mesaj nettir. 
‘Yurtdışına gidip paralarınızı oralarda harcamayın. Biz buralarda döviz toparlamaya çalışırken siz dışarıya bunları götürmeyin’ diyor hükümet vatandaşına. Dediğimiz gibi KKTC için bir ayrıcalık yapsa olmaz mıydı?
Bilmiyorum. 
Bu biraz da şuna bağlı. 
Türkiye’deki durum ne kadar kritik? 
Yani, ‘keşke İslami felsefe üzerine inşa edilmiş bir siyasi parti olmasaydık keşke de kumarhaneleri yeniden açabilsek ve KKTC ile Gürcistan’a a kaybettiğimiz kumar turizmini ülkemizde tutmayı başarabilseydik’ diyen birileri var mı Türkiye’yi yönetenler içerisinde?  
Eğer varsa o zaman KKTC hariç ibaresi o BDDK kararına girmez?
Ha eğer yoksa ve istatistiklere bakıldığı zaman Türk insanı son zamanlar çok fazla yurtdışı tatil yapıyor, bunun azaltılması ekonomiye olumlu etki edecek kadar büyükse ve KKTC’ye gelenler devede kulak kadarsa o zaman KKTC hariç ibaresi olur.
Şimdi Başbakan ve Başbakan Yardımcısı ve diğer koalisyon ortağı telefonlara sarılmış olmalı, muhataplarına dertlerini anlatmalı. Büyükelçi ile irtibata geçmeli ve bu işi takip etmeli. 
KKTC hariç mi değil mi göreceğiz ve o zaman her şey çok daha net olacak


YORUMLAR

Yorum Yaz
Bu makaleye daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!
ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.