Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..

Sayfa Adresi : https://www.turizmkibris.com/haber-detay/1584_turk-vatandaslarina-vize-muafiyetini-kaldirmaya-ha

TÜRKİYE

Tümü

Türk vatandaşlarına vize muafiyetini kaldırmaya hazırlanıyor

(42 Gün, 4 Saat önce) 0 Yorum
Türkiye’nin aniden Tacikistan vatandaşlarına uyguladığı ülkeye girişte vize serbestisi anlaşmasını tek taraflı olarak fes etmesi ve vize şart getirmesi Tacikistan yönetimini rahatsız etti.

Türkiye’nin aniden Tacikistan vatandaşlarına uyguladığı ülkeye girişte vize serbestisi anlaşmasını tek taraflı olarak fes etmesi ve vize şart getirmesi Tacikistan yönetimini rahatsız etti.

Türkiye’nin aniden Tacikistan vatandaşlarına uyguladığı ülkeye girişte vize serbestisi anlaşmasını tek taraflı olarak fes etmesi ve vize şarı getirmesi Tacikistan yönetimini rahatsız etti.

Tacikistan Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin Tacikistan vatandaşlarına uygulanan vize muafiyetinin kaldırıldığına dair henüz resmi bildirimde bulunmadığını ancak bu durumun resmen yürürlüğe girmesinin ardınan kendilerinin de benzer şekilde karşılık vermeye hazır olduklarını duyurdu.

Açıklamada, Tacikistan'ın karşılıklılık ilkesi uyarınca Türk vatandaşlarına yönelik vize zorunluluğu getirme konusunu değerlendirdiği kaydedildi.

Daha önce, Tacikistan’ın umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarının Türkiye’ye yapacakları seyahatlerinde uygulanan vize muafiyetinin kaldırıldığı Resmi Gazete’de yayınlanmıştı.

Rus basını Türkiye’nin aldığı bu kararı, Rusya’da yaşanan terör saldırısını düzenleyen 4 teröristin Tacikistan vatandaşı olması ve saldırganlardan 2’sinin saldırıdan kısa süre önce Rusya’ya Türkiye üzerinden gitmesini gereçe gösteriyor.

Hashtag :

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

YORUM YAZ

ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.