Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..


Sayfa Linki : https://www.turizmkibris.com/makale-detay/36_ersan-saner-e-ayip-ettiniz

MAKALELER

Tümü
Rasıh Reşat

Ersan Saner’e ayıp ettiniz

6.08.2023 (9 Ay, 22 Gün önce) 0 Yorum

Yeni Ercan açıldı. Harika bir havalimanına sahip olduk. Dedim ya. Emrullah Turanlı’nın bunu söküp götürecek hali yok. Bizimdir. 

Elektrik sorunu var deniyor. Elektrikler kesik diye kara çalmak isteniyor. Sanki bütün ülkede elektrik enerjisi bir tamam da Ercan’daki kaldı.
Tufan Erhürman neden törene davet edildi. Ya da neden gitti diye kocaman bir tartışma başlattık. 
Üzerinde günlerce de kafa yorduk. Herkes birbirine girdi. Bunun üzerine yazılanlar bir araya toplansa hatırı sayılır bir literatür çıkar. İnsanlık yararı için iki satır yazın deseniz kimse uğraşmaz.
Din İşler Başkanı Ahmet Ünsal, Hüda Par Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’da ordaydı. 
Konuştuk durduk.
Kimse böylesine güzel bir havalimanından KKTC yurttaşları nasıl daha fazla yararlanır, Larnaka ve Baf Havalimanlarını kullanmak zorunda kalmaz, ya da KKTC turizmi Larnaka ve Baf Havalimanlarından gelenlere büyük ölçüde teslim ve dolaysıyla da Rum yönetiminin inisiyatifinden kurtulmanın bir yolunu nasıl buluruz diye konuşmaz, bunları konuşur. 
Neyse bunlara alıştık. 
Alıştık da bu havalimanının oluşmasını kutluyorsak, ya da daha doğru bir ifadeyle, bu havalimanın hayata geçmesini kutlayanlar, bu işin tam manasıyla mimarı olan Ersan Saner’e ayıp etmedi mi?
Tören bizim topraklarda ancak kimlerin davetli listesini oluşturduğunu bilmediğim için temkinliyim elbette ancak, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği ile KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ilk başta göze çarpan ev sahipleri gibi duruyor.
Her ikisi de Ersan Saner’e ayıp etmiş. Bu işe ilk adım atıldığında Ulaştırma Bakanı idi. Mimarı da odur.
İlk çiviyi çakan ya da ilk kazmayı vuran ya hiç bir şey değilse ilk imzayı atan  adam orada olması gerekirdi.
Eğer proje iyi ise ve övünç kaynağı ise, emeği geçen herkese teşekkür ederken Ersan Saner’i ayrı bir yere koymak gerekmez miydi. Hatta benim gözlerim Binali Yıldırım’ı da aradı. Birisine ahde vefa göstermek için onların halen aktif siyasette olması gerekmiyor ki?
Saner bu konuda bir sosyal medya paylaşımı yapmış geçen gün. Kimse ilgilenmemiş. ‘Saner’den büyük sitem’ diye haber de görmedim.  Doğrusunu söylemek gerekirse, gözünden asla bir şey kaçmayan gazeteci dostumun uyarısıyla baktım bende. 
Haklı Saner. 
Ayıp ettiniz. Bence hemen özür dileyin. Alın Havalimanında özel bir tur yaptırın ağırlayın. Özellikle ayrıca teşekkür edin. 
‘ Ha siyasetten çekildi. Artık işimize yaramaz diyorsanız. O zaten sizin karakterinizi gösterir ve ayıp ettiğiniz tespitimi daha güçlendirir. 
Bu durum ayrıca yeni yetme siyasetçilerimize ibretlik bir ders olsun. Bir gün gözbebeği olursunuz, ertesi gün adınızı bile unuturlar.


YORUMLAR

Yorum Yaz
Bu makaleye daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!
ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.