Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..


Sayfa Linki : https://www.turizmkibris.com/makale-detay/37_klimali-ulkeden-selam

MAKALELER

Tümü
Rasıh Reşat

Klimalı ülkeden selam

6.08.2023 (9 Ay, 22 Gün önce) 0 Yorum

Londra - Ani gelişen bir iş için Londra’dayım. Hava sıcaklığı 20’lerde, üşütmeyecek ama aynı zamanda terletmeyecek. 
Tam istediğim gibi. İş güç çoluk çocuk olmasa Eylül’den önce dönmeyi düşünmem ama yarın öbür gün oralardayım.
Uganda’yı galiba onun için çok sevmiştim. Yaradan, o Afrika ülkesine belki çok şey vermemişti ama hava sıcaklığını yıl on iki ay 20 ila 24 derece arasına sabitlemişti. Yazı kışı aynı. Ne güzel. 
 Tam manasıyla klimalı bir ülke gibi İngiltere bugünlerde. Hava sıcaklığı dediğim gibi. Toz toprak kalktıysa, oturması için de bir iki saat hafif bir yağmur. Şahane.  Hava da bu mevsimde 22.00’den önce kararmadığı için buralarda, gez gezebildiğin kadar.  
Soruyorum, haberlerde izliyoruz, Avrupa’da Sıcaklık Dalgası insanları perişan etti, nasıl olur da buraları böyle diyorum. Çok zeki kuzenim Işın, espriyi patlatıyor, ‘Abi Brexit yaptık ya’ diyor, meteorolojik olarak koptuk’ dedi.
Haberleri izliyoruz, ben elbette İngiltere’de olup bitenleri yakalamaya çalışıyorum ama beni misafir edenler de doğasıyla, Kıbrıs’ta olup bitenleri. 
‘Rasıh gazetecidir. Anlatır şimdi olup biteni’ dediklerini gözlerinden anlıyorsun. Onlar için canımı veririm ama neyi anlatayım. Nasıl anlatayım?
Dünkü gündem misal Lefkoşa’da Ercan’daki elektrik sorunu idi. 
Nasıl anlatayım. 
Mantıklı insanlar tabi soruyorlar? Madem hazır değildi neden açtılar? 
Hade gelin yanıt verin. İstediğin kadar gazeteci ol. Yanıtı yok ki. 
Erdoğan açılışa gelecekti o yüzden öyle yarı buçuk açtılar cevabın vermeye ben utanırım.
Sabtotaj’dan söz ediyorlar dedi bir akrabam. 
Eğer bir ülkenin tek havalimanı sabotaja açık ise o zaman o ülkeyi yönetenler ne işe yarar, diyemedim. Utandım. Ha evet öyle diyorlar dedim.
Sonra da oturduk Larnaka’dan Vizz Air ile nasıl yolculuk yaptığımız anlattık birbirimize. Ercan elektrik arızası ve bir türlü açılamaması ile gündeme geldi ancak misal Londra’da yaşayan Kıbrıslı Türklerin ülkelerine gitmek için eskiden ayıp saydıkları Larnaca’yı kullanmayı artık normalleştirmek zorunda bırakıldıklarını konuşamıyoruz bir türlü. 
Neden? Çünkü utanıyorum.   
Mahçubiyetimden konu değiştirmek için çırpındım durdum. 
Allahtan Lefkoşa’dan Ercan elektriği Güngör çöplüğü ve elektriksizlik konuşulurken Londra’da başka gündem var.
İrlandalı Rock yıldızı Sinead O’Conner ölmüş mesela onu konuşuyor herkes. Örneğin şarkıların ezbere bildiğimiz O’conner’in, Şuhada Sadakat adını alarak 2018’de Müslüman olduğunu dün öğrendim.
Ercan’daki trafodan daha mı önemli? Tartışırım.
Amerikalı film yıldızı Kevin Spacey, İngiltere’de suçlanıp yargılandığı cinsel taciz suçlamalarından beraat etti. Erhan Arıklı sosyal medyada herkese laf yetiştirmeye çalıştığı sırada oldu bu. 
Onu mu okuyayım bunu mu diye düşünürken, Kevin Spacey’nin hikayesini okudum ne yalan söyleyeyim. 
İngiltere’nin büyük bankalarından biri olan Nat-West’in CEO’su, Brexit lideri siyasetçi Nigel Farage’ın banka nezdindeki mali durumu ile ilgili BBC muhabirine konuştuğu için, özür dileyip istifa etti. 
Arabanın sıcaklık göstergesi 48-50 dereceleri gösterirken, hava sıcaklığı bütün tahammül sınırlarınızı zaten ortadan kaldırırken, biraz gıcıklık gibi olacak ama ‘Klimalı ülkeden selamlar’


YORUMLAR

Yorum Yaz
Bu makaleye daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!
ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.