Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..

Sayfa Adresi : https://www.turizmkibris.com/haber-detay/554_girne-de-turist-cok-satis-yok-

KIBRIS

Tümü

Girne'de turist çok, satış yok!

(9 Gün, 13 Saat önce) 0 Yorum
Turizmin başkenti Girne’deki çarşı esnafı, işlerin kötü gitmesinden dert yanıyor. Turistin bol olması ve nüfusun artmasına rağmen satış yapamamaktan şikayet eden esnaf, müşterilerin dükkanlara sadece fiyat sormak için girdiğini söylüyor

Yerli giremiyor, turist alamıyor... 

Girne’de çarşı esnafı, eski günlerini mumla arıyor. Alım gücü giderek düşen halkın aşırı pahalılık karşısında çarşıya adım atamadığını belirten esnaf, turistlerden de umduğunu bulamıyor. Fiyatların döviz kullanan yabancıları dahi aştığını ifade eden Girne esnafı, “İnsan yoğunluğu kuru kalabalıktan ibaret” diyor. 

“Turizme tekrar kazandırılmalı”... 

Eski satışlarını bir türlü yakalayamayan ve müşteri kaybetmekten dert yanan esnaf, Girne’nin tekrar turizme kazandırılması için adımlar atılmasını istiyor. Turizm Bakanlığı’na da çağrıda bulunan esnaf, tüm otellerin transfer ve ücretsiz taşıma yapmalarının turizme bir hareketlilik kazandırabileceğini belirtiyor. 

Emine Gül ÖZER    

Kıbrıs’ta turistin en yoğun olduğu bölgelerin başında gelen ve turizmin cenneti olarak anılan Girne’de esnaf satış yapamamaktan dert yanıyor.    Turistlerin uğrak yeri olan Girne çarşısında, bir zamanlar hatırı sayılır oranda alışveriş yapılan dükkanlara, şimdilerde girenler sadece fiyat soruyor.    Alım gücü düşen yerli halktan umudunu tamamen kesen esnaf, yapılan indirimlerin de müşterileri çekmeye yetmediğini belirtiyor.     Girne esnafı, antik limanın kapalı olmasının da işlerini çok kötü etkilediğine işaret ederek, koca bir yaz sezonunun kaybedildiğinden şikayet ediyor.    Üçüncü ülke vatandaşlarının yoğunluklu olduğu bölgelerde ise dükkan sahipleri müşteriyi elden kaçırmamak için eleman olarak yabancı uyruklu vatandaşları çalıştırıyor.    Ekonomide yaşanan krizin hem yerli halkı, hem de yabancı turisti etkilediğini belirten çarşı esnafı, sokaklarda görülen insan yoğunluğunun kuru kalabalıktan ibaret olduğunu dile getiriyor.   

 Kıbrıs Gazetesi'nde yer alan haberde çarşı esnafı, eski günlerdeki doluluk oranını özlediklerini kaydederken, pahalılığın önlenmesini ve turizmin canlandırılıp, turistin daha çok bu bölgeye çekilmesi için gerekli adımların atılmasını istedi. ını yitirecek.”

HABERİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Hashtag : girne,turizm,kktchaber,

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

YORUM YAZ

GÜNÜN UYARILARI

Tümü
  • AŞIRI SICAKLARA DİKKAT! HAVA SICAKLIĞI MEVSİM NORMALLERİNİN 4 VE 6 DERECE ÜZERİNDE SEYRETMESİ BEKLENMEKTEDİR.
    37 Gün, 8 Saat önce
  • ORMAN YANGIN OLASILIĞI KRİTİK
    37 Gün, 8 Saat önce
  • ULTRAVİYOLE RADYASYONU AŞIRI Gerekli tedbirler alınmadan özellikle 11:00 - 16:00 saatleri arasında 5 dk. dan fazla güneş altında kalınmaması gerekmektedir.
    37 Gün, 8 Saat önce
EURO
28.7571
DOLAR
27.0020
İSTANBUL
ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Ercan Havalimanı'ndan memnun musunuz?
Bu ankete toplam 2 kişi katıldı.