Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..

Sayfa Adresi : https://www.turizmkibris.com/haber-detay/152_ingiltere-de-iki-gunde-2-milyonluk-tatil-hareketi

DÜNYA

Tümü

İngiltere'de iki günde 2 milyonluk tatil hareketi

(9 Ay, 7 Gün önce) 1 Yorum
İngiltere'de Londra ve Galler'deki çoğu okulun yaz tatiline başlaması nedeniyle hafta sonu 2 milyon kişinin yurt dışına tatile gitmesi bekleniyor.

İngiliz Tur Operatörleri Birliği (ABTA) İngiltere'de bu hafta sonu 2 milyonu aşkın yurt dışı tatil hareketinin yaşanması beklediğini açıkladı. En büyük hareketin 22 Temmuz Cumartesi günü yaşanacağını belirten ABTA, İngilizlerin başta Costa del Sol, Balear Adaları ve Kanarya Adaları olmak üzere, tatil destinasyonlarına akın edeceğini bildirdi.

Gatwick ve Heathrow havalimanlarındaki yüz binlerce yolcunun yanında; Manchester'dan 200 bin, Stansted'den 199 bin, Luton'dan 116 bin, Glasgow'dan 100 bin ve Bristol'den ise 71 bin kişinin bu hafta sonu tatile gideceği kaydedildi. Hafta sonu yapılacak yurt dışı uçuş sayısı ise 11 bin 839 olarak açıklandı.

ABTA CEO'su Mark Tenzer "Pek çok aile pandemiden bu yana ilk tatilini yapıyor. Aileler sevdikleri destinasyonlara dönecek ve harika deneyimler yaşayacaklar." dedi.

ABTA, en fazla talep gören destinasyonların ise Bulgaristan, Portekiz, Türkiye, Fas ve Yunanistan destinasyonlarına olduğunu kaydetti.

Hashtag :

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

YORUM YAZ

ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.