Kıbrıs Turizmi ile ilgili güncel haberleri bulabileceğiniz bir gezi / seyahat / Otel sitesi..

Sayfa Adresi : https://www.turizmkibris.com/haber-detay/1502_kktc-ye-talepler-artti

KIBRIS

Tümü

KKTC’ye talepler arttı

(37 Gün, 18 Saat önce) 0 Yorum
Tatil Sepeti, geçtiğimiz yaz aylarında tüketicinin tercihlerindeki değişimi masaya yatırdı. Kaynak: Yurt dışı turlara ve KKTC’ye talepler arttı

Tatil Sepeti’nin Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, bu yıl özellikle enflasyonun etkisiyle iç pazarda fiyatların arttığını, bu sebeple de yurt dışı turlara ve KKTC’ye taleplerde daha büyük artışlar yaşandığını belirterek özellikle yurt dışı turlarda ve KKTC’de hedeflerinde üzerinde büyüme gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kaan Karayal şunları anlattı: Yurt içinde Antalya ve Muğla her zamanki gibi en çok tatilci gönderdiğimiz 2 ilimiz oldu. Alt bölge olarak da bu sene Antalya’da Side ve Alanya, Ege’de ise Bodrum ön plana çıktı.
Yurt dışı turlarında Balkanlar, Mısır, Dubai ve Orta Avrupa ülkeleri tercih edidi.

Bu sene belli dönemlerde vize problemi yaşanması sebebiyle vizesiz turlara da talepler arttı. Sharm El Sheikh, Budva, Balkan turları yoğun şekilde tercih edildi. Deniz tatili yapmak isteyen üst segment müşteri grubu, Sharm ve Dubai’deki her şey dahil otelleri tercih etti. Balkan turlarında genelde ekstra turlar ve akşam yemeğinin dahil olması tercih edilmesinde önemli etken oldu.”

 

Hashtag : kktc,turizmhaber,

YORUMLAR

Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

YORUM YAZ

ARŞİV
GAZETE MANŞETLERİ
ANKETLER
Seçili anket bulunmamaktadır
Bu ankete toplam kişi katıldı.